Jsem nadšená a vůněmi opilá malá koala

Zní to ujetě, ale dokonale to vystihuje současný stav mého bytí. Od malička mi bylo tak nějak předurčeno, kam se budu ubírat v životě. Učení mi šlo, po základce následoval gympl a výška ekonomického zaměření. No ale co dál, doktorát? Proč ne. Prodloužila jsem si pár let studentského života, zapojila se do chodu univerzity a nakonec jsem tam jako zaměstnanec, sice bez doktorátu, zůstala dalších 6 let. Práce to byla úžasná a mé zaměření na organizaci a práci s lidmi mě naplňovalo. Pak přišla změna a opět ta otázka. Co dál? Najednou se ztratila linka, nebyl jasný směr, jen nejistota, otázky a boj s racionální částí mého já. A já to udělala, řekla bych životní průlom.

Začalo to ale o něco dříve, vlastně jednoho odpoledne na kosmetice. Tehdy jsem netušila, že to bylo osudové, když jsem si na doporučení koupila své první bambucké máslo na doma. Postupně jsem objevila krásu přírodní kosmetiky, kterou si sama tvořím a spoustu z těch ingrediencí můžu jíst. Do svých krémů jsem přidávala i esenciální oleje, ale jen podle návodů z internetu. To mi nevonělo a začala jsem se více zajímat o jejich účinky, kvalitu, zkrátka vše. Absolvovala jsem víkendový kurz na Institutu aromaterapie a láska se zrodila. Začala jsem znovu studovat s cílem stát se odbornou aromaterapeutkou. A tak se také stalo. Cesta, po které teď v životě kráčím, je nádherně voňavá.

Studium aromaterapie mě přimělo udělat si masérský kurz klasických sportovních a rekondičních masáží. Už v masérské škole kladli velký důraz na kvalitu a pracovali jsme pouze s rostlinnými oleji a esencemi. V Zázracích duše jsem dále prošla kurzem akupresury, liftingu obličeje a vlastně velkou shodou „náhod“ základním kurz reflexní terapie. To mě oslovilo natolik, že jsem postupně absolvovala sérii kurzů reflexní terapie a dále se v tomto oboru rozvíjím díky úžasnému lektorovi, Petru Vlčkovi. Ve škole aromaterapie jsem přičichla také k čínské medicíně, se kterou bylo mé studium propojeno. Začala jsem cvičit Čchi kung pod vedením velmi zkušených a inspirativních lidí, kteří mě dále obohacují svými znalostmi čínské medicíny.

Magického data 2.2.2020 se nám narodilo naše štěstíčko a já se stala mámou toho nejúžasnějšího syna. A teď jsem tady. Jsem šťastná, spokojená, nadšená z toho, že to funguje a chtěla bych vám alespoň kousek toho předat. Něco málo, co dále rozvíjím, čím žiju, co se učím a budu učit ještě další desítky let. V této chvíli děkuji všem, co mě provázejí, a děkuji sobě, že jsem si to dovolila změnit, přijmout a žít.

A proč vlastně malá koala? Když jsem přemýšlela nad názvem a pojetím, bylo to těžké - aroma, pure, nature, orchidej ve vlasech a kameny na zádech… hmm. Nebylo kam uhnout. Od dětství mám spojenou ochranu přírody se symbolem pandy. Jen se mi ta dvě zvířátka v mé chvilce kreativity popletla a koala byla na světě. Protože nejsem úplně postižená výškou a slovo „malá“ se rýmovalo ke koale, bylo to jasné. Koaly se živí eukalyptem, kterých je na světě snad 700 druhů. Jak si vybrat? Tito potravní specialisté si na základě mnoha faktorů vyberou a určí pouze jeden konkrétní druh, který budou jíst. A pointa byla na světě. Jsem malá koala, která hledala správný eukalyptus, a tím se teď živí. Vy si můžete vyzkoušet být také koalou a vybrat si z nepřeberné nabídky třeba mě.

Vzdělání a zkušenosti

Nemůžu se chlubit dlouhou historii, ale zato mi nechybí nadšení a láska k tomu, co dělám.

2016 – dosud

vášnivá tvořitelka domácí kosmetiky, mastí, krémů a olejů

Únor 2018

základní kurz Aromaterapie, Asociace českých aromaterapeutů, lektor: Martina Hanzlíková

Duben 2018 – listopad 2020

studium s mezinárodní akreditací IFPA na Institutu aromaterapie v Praze, dosažení kvalifikace Odborný aromaterapeut

Květen 2018

aroma kurz Barvy, čakry, tońy a vibrace,  lektor: Xenie Bodorik Pilíková

Červenec 2018

akreditovaný rekvalifikační kurz Sportovní masáž, Zázraky duše s.r.o., lektoři: David Rozbroj, Ivan Pokorný

Září 2018

základní kurz Reflexologie, Zázraky duše s.r.o, lektor: Petr Vlček

Říjen 2018

základní kurz Akupresura a moxování, Zázraky duše s.r.o.,
lektor: Ivan Pokorný

Říjen 2018

kurz Reflexní terapie pohybového systému, lektor: Petr Vlček

Listopad 2018

kurz Reflexní terapie duše, lektor: Petr Vlček

Prosinec 2018

kurz Reflexní terapie lymfatického systému, lektor: Petr Vlček

Únor 2019

kurz Lifting – vypínací masáž obličeje, Zázraky duše s.r.o.,
lektor: Lenka Blahutová

Březen 2019

kurz Reflexní terapie duše II, lektor: Petr Vlček